Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne to jeden ze sposobów na stworzenie ze ściany niebanalnej dekoracji i nadanie jej ciekawego designu. Przeznaczone zarówno do ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W zależności od panującej aranżacji doskonale sprawdzą się zarówno na całej powierzchni ścian, jak również jedynie na elementach, jako podkreślenie poszczególnych c...

Tynki dekoracyjne to jeden ze sposobów na stworzenie ze ściany niebanalnej dekoracji i nadanie jej ciekawego designu. Przeznaczone zarówno do ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W zależności od panującej aranżacji doskonale sprawdzą się zarówno na całej powierzchni ścian, jak również jedynie na elementach, jako podkreślenie poszczególnych części pomieszczenia. Świeża masa jest podatna na żłobienie i nadawanie odpowiedniej faktury. Przeznaczone do wykorzystania na wszelkich powierzchniach – beton, tynk, cegły, płyty gipsowo-kartonowe, itp. Warstwa nakładanego tynku ma grubość kilku milimetrów, dzięki czemu podłoże nie wymaga specjalnego przygotowania.  

Różnorodność oraz wszechstronność użycia tynków dekoracyjnych sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tynki dekoracyjne umożliwiają osiągnięcie zarówno prostego, klasycznego efektu, jak również przyciągającego wzrok w mocnych kolorach i o nieregularnej strukturze. Niektóre rodzaje tynków wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i zabrudzenia, dzięki czemu świetnie sprawdzą się m.in. w łazienkach czy kuchniach. 

Więcej

Tynki dekoracyjne W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Trawertyn

  Trawertyn to rodzaj drobnoziarnistego tynku dekoracyjnego stworzony na bazie naturalnych spoiw wapiennych oraz pyłu marmurowego. Występuje w formie sypkiej. Materiał posiada naturalny, gotowy do użycia kolor. Nadaje ścianie ozdobnego wyglądu. Efekt łudząco przypomina przecięty kamień szlachetny – trawertyn. Posiada strukturę odwzorowującą naturalną strukturę, wraz z ubytkami oraz wżerami. Doskonały do pomieszczeń w stylu klasycznym, eleganckim, rustykalnym, zarówno na całe ściany, jak również do podkreślenia pojedynczych elementów.  

 • Beton architektoniczny

  Beton architektoniczny jest przeznaczony do ozdabiania ścian. Surowy, prosty design daje nieograniczone możliwości zastosowania na niemal każdej powierzchni. Ekologiczna masa mineralna stanowi alternatywę dla ciężkich płyt betonowych. Neutralny wygląd doskonale sprawdzi się jako podstawa do projektowania, jak również uzupełnienie aranżacji w pomieszczeniach urządzonych w stylu eleganckim,  prowansalskim, rustykalnym czy industrialnym. Przeznaczony do zastosowania zarówno wewnątrz domu, jak i do elewacji. Efekt końcowy jest zależny od sposobu aplikacji. 

 • Stiuk wapienny

  Stiuk wapienny to rodzaj ekskluzywnej, cienkowarstwowej masy dekoracyjnej, przeznaczonej do stosowania na ścianach wewnętrznych. Wykonany na bazie wapna gaszonego oraz mączki marmurowej. Tworzy efekt imitujący błyszczący, szlifowany kamień. Posiada porowatą strukturę. Odporny na wilgoć – może być stosowany w łazienkach i kuchniach. Elegancki design doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w biurach, hotelach czy salach konferencyjnych.  

 • Marmorino

  Marmorino to tynk mineralny wykonany na bazie wapna gaszonego, sezonowanego, proszku marmurowego, naturalnych pigmentów nieogranicznych i tlenków. Produkt jest gotowy do użycia, barwionyNa ścianie tworzy efekt przypominający tynk wenecki. Połyskujące wykończenie nadaje elegancji i ciekawego wyglądu. Tynk dekoracyjny Marmorino jest odporny na czynniki zewnętrzne, bakterie i pleśń. Może być stosowany w miejscach o zwiększonej wilgotności – np. w łazienkach. Przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.  

 • Vertigo

  Vertigo to produkt, który rozkocha w sobie każdego miłośnika estetyki. Tynk dekoracyjny nadający ścianie dowolną teksturę, w zależności od sposobu nakładania oraz wykonywanych ruchów daje możliwość osiągnięcia najróżniejszych efektów -  prostopadłe linie, fale, płynne znaki, nieregularne kształty. Spektakularny efekt opiera się głównie na właściwościach powierzchni, ale duży wpływ ma także wykończenie. Wybrany kolor nada wyrazu oraz pozwoli dostosować ścianę do panującego stylu i całej aranżacji. Do zastosowania z farbami dekoracyjnymi.